Głównym założeniem niemieckich organizatorów festiwalu jest integracja Środkowo- Wschodniej Europy, głównie młodzieży studenckiej. Zaproszone teatry będą miały okazję wymienić doświadczenia, poznać swoją pracę teatralną, kulturę, wziąć udział w dyskusjach panelowych. Ważnym punktem festiwalu są także międzynarodowe warsztaty teatralne. Będą one dotyczyć trzech ważnych elementów w pracy aktorskiej: ruch, głos i gra na scenie. Jeden z warsztatów poprowadzi Teatr Przedmieście z Łańcuta.
Teatr Przedmieście do Hanoweru zawiezie swój drugi spektakl autorski „Trzy historie o Ewie”. Jest to urzekająca prostotą i poetyką opowieść o najważniejszych momentach w życiu każdej kobiety...
Pierwszą myślą, która sprowokowała poszukiwania w stronę „kobiecych światów”, było odkrycie, że podążamy po śladach zostawianych przez nasze matki, babki, prababki… Okazało się, że historie rodzinne, jeśli się na nie otworzyć mają uzdrawiającą moc. „Przedmieście” w tym przedstawieniu pokazuje bardzo konkretne opowieści bliskich kobiet, matek, babć, nas samych.
Osobiste opowieści przybrały kształty okrągłych zdań wierszy, ludowych piosenek, historii biblijnych. Opowiadana historia może być życiem jednej kobiety, może być przenikającą się matrycą, wzorem działania matki, babki, córki… Najczęściej jest słyszalnym szeptem archetypowej Ewy, podpowiedzią, czego nam tu i teraz potrzeba….
inf: Teatr Przedmieście